שולחן קפה

12 בFebruary 2014
שולחן קפה

באם קיים רהיט בו למעצבים רבים ניתן להפליג עם מעוף רב אזי שולחן הקפה הינו רהיט כזה. שולחן קפה הינו רהיט המגיע במגוון רחב של אפשרויות. ביטויו העיצובי של שולחן הקפה נע לרוב בין אומנותי לעיצובי ובו קיימת אסתטיקה ברמה גבוהה.

עיצוב שולחן הקפה ניתן לעשות עם מגוון רחב של חומרים ואף שילוב שלהם. בין היתר מעוצבים שולחנות קפה מחומרים כמו עץ, זכוכית, ברזל ועוד. במקרים רבים מנסים מעצבים רבים להביא לידי ביטוי את חזונם העיצובי לרהיט זה כשקיים כמובן גם רצון לקלוע לטעמם ולחזונם של לקוחות רבים.

ניתן לחזות כיום בשולחנות קפה רבים המהווים אף כמקור לאחסון יעיל ורחב בין אם מדובר בשולחנות קפה בעלי מגירות, כאלו הבנויות בצורה היוצרת חללים בהם ניתן להניח חפצים, שולחנות קפה להם חלל המיועד למגזינים, דיסקים, תקליטים וספרים. היכולת להעניק לשולחן הקפה אלמנט פונקציונאלי מהווה בעצם עוד אפשרות ומעוף לעיצובו עצמו וכמובן להעניק סדר לחפצים רבים בבית ובחלל שלא פעם אינם מוצאים את מקומם.

הביטוי העיצובי של שולחני הקפה באים לידי ביטוי במספר פרמטרים:

צורה

חלק בולט במגוון אפשרויות העיצוב של שולחן קפה הוא בצורות הרבות שניתן ליצור ולעצב. בין היתר נראה בחנויות רבות שולחנות עגולים, אליפטיים, שולחנות קפה ריבועיים, מלבניים, כאלו בצורת גביש, משטח דק או עבה, שולחן קפה המשלב בתוכו גבהים שונים. כמו תשתנה הצורה זאת בסוגי רגליים לשולחן.

צבע

למול החומרים הרבים מהם ניתן לייצר את שולחנות הקפה טבעי יהיה הדבר שהשולחנות ייוצרו על גבי מבחר רחב של צבעים וגוונים. צבעים אלו אף זוכים לתוספת של ברק, צבע מט ואף גימורים אפוקסיים.

סגנון

הרעיון העיצובי של שולחנות הקפה הוא ברצון להתאמתו לעיצוב הכולל של החלל. נרצה ששולחן הקפה ישתלב נהדר עם שאר הרהיטים בחלל כשלרוב כולל הדבר את הספות, שידות, מזנון, וילונות, שטיח וחפצי נוי נוספים. באם בחירה של שולחן קפה מהווה בחירה למול אפשרויות רבות, שילוב של שולחן הקפה עם שאר הרהיטים בחלל יוצר עבורנו מגוון באמת אין סופי לסגנון אותו אנו נרצה בחלל. שולחן הקפה יכול כמובן לבטא עצמו ולהיות חלק מסגנון עיצובי באם נרצה מראה כפרי וחם, סגנון אתני, עצוב מינימליסטי, סגנון יפני וכן כל סגנון עיצובי אחר – לו יהיה שולחן קפה שמתאים.

ניתן לציין ולהדגיש שבמקומות רבים ניתן אף ליצור יחד עם מעצבי המקום והנגרים את שולחן הקפה לו אתם מייחלים ורואים בדמיונכם, בין אם הדבר כולל מידות שיתאימו לחלל שלכם, שימוש מסוים בחומרים ואף שילוב שלהם והכל בהזמנה אישית ונקודתית שאמנם תעלה יותר, אך תעניק לכם שולחן קפה אליו כיוונתם כשהתחלתם במלאכת עיצוב הבית והחלל.