דודי חשמל בחיפה

21 בFebruary 2016
דודי חשמל בחיפה

כשאנחנו מעצבים את הבית שלנו ולא משנה איפה הוא ממוקם, בחיפה, תל אביב, באר שבע, ירושלים או בכל עיר אחרת, עלינו לחשוב על פרמטרים שונים ורבים בשביל להחליט כיצד לעצב את המקום בצורה שתתאים לצרכים שלנו ולא פחות חשוב מזה, כיצד האלמנטים ישתלבו בבית כך שלא יפריעו לנו, הן באופן מעשי והן מבחינת העיצוב.

דוגמא טובה לכך, שלא הרבה אנשים נוטים לחשוב עליה, היא מיקום דוד חשמלי. למיקום של דודי חשמל יש משמעות חשובה בעיצוב הבית מבחינה חיצונית ובמידה והדוד נמצא בפנים הבית, אנחנו יכולים להיות בטוחים שיש לו חשיבות גם במקרה זה. אך החשיבות של מיקום דוד חשמל, איננו רק מבחינת העיצוב, אותו נבחן מיד אלא גם בכל הקשור לשימוש יעיל בדוד לאורך הזמן מהיבטים שונים.

כיצד דוד חשמל משפיע על עיצוב המבנה

נניח ורכשנו בית בחיפה, ואנחנו צריכים להחליט היכן להתקין בו דוד חשמל. תחילה יש לומר שאפשר למצוא לא מעט מתקיני דודי חשמל אשר יכולים לבצע את העבודה באופן מיידי. שנית יש לציין שכיום אפשר למצוא לא מעט חברות, חנויות ומתקינים שמוכרים דודי חשמל בחיפה מסוגים ובגדלים שונים.

נחזור לעניינו, דוד חשמל יכול להשפיע על עיצוב המבנה מבחינה חיצונית, הרי אם נחליט להתקין אותו על הגג, אנחנו אומנם נהנה מקרני שמש ישירים אך ייתכן שנפגע בעיצוב החזותי של המבנה, בוודאי אם מדובר בבית פרטי שהגג מיועד בו לאירוח. מצד שני, אם מדובר בגג רעפים, נוכל להסתיר את הדוד בחלקו הפנימי של הגג, כך שכלפי חוץ לא ניתן יהיה לראות אותו.

אם מדובר בדוד חשמלי פנימי, הרי שעלינו לקחת בחשבון שהוא תופס שטח מקום מכובד, הכוונה כמובן למיכל מים. רצוי שאם אנחנו מחליטים להתקין את המיכל בתוך המבנה, נשים אותו בשירותים ובמקום שלא ניתן לראות אותו, כלומר לא מקום בולט לעין כך הוא לא יהיה יפריע לעיצוב.

למה חשוב לשים את הדוד במקום נגיש

צריך לזכור, דוד חשמל זקוק מעת לעת לתיקונים וניקוי, על כן יש להציב אותו במקום שניתן להגיע אליו בקלות. לא משנה אם מדובר בתוך הבית או מחוצה לו. ככל שנדע לשים את הדוד במקום יותר נוח, כך לא נצטרך להשקיע הרבה זמן בניקיונו או תיקוניו.

אך כמו שאמרנו, יש כאן שאלה גם של עיצוב, לכן מדובר בדילמה שלעיתים דבר אחד בא על חשבון השני. עלינו לקחת את זה בחשבון ולהתחשב בשני הדברים ולהחליט מה יותר חשוב לנו.