איטום גג מרוצף

15 בJanuary 2017

איטום הגג משפיע בצורה משמעותית על מניעת נזילות ודליפות בבית

לנזילות מהגג השפעות הרסניות על הבית, והן גורמות לא רק להצטברות מים והיווצרות רטיבות באזורים שונים בבית, אלא גם להתפתחות עובש וחיידקים מזיקים אחרים בבית, הרס של קורות עץ, הרס של קירות וצבע ועוד. אחד הגורמים המשפיעים ביותר על התפתחות רטיבות ונזילות בגג הינו כמובן איטום הגג, ולכן חשוב לוודא איטום יעיל בכל סוג גג, כולל גגות מרוצפים.

אז מה כדאי לדעת על איטום גג מרוצף?

  • מדוע חשוב לאטום גג מרוצף: גגות מרוצפים הינם גגות בהם נעשתה עבודת ריצוף דומה לזאת המתבצעת בבית. הרווחים בין המרצפות בהם נעשה שימוש מועדים לפורענות, ומהווים כשל משמעותי באיטום היות והם יוצרים מרווחים נוחים לחדירת מים. לאור האמור, ובכדי למנוע כניסה של מים דרך רווחים אלו, חשוב לדאוג לאיטום יסודי של גג מרוצף, אשר לוקח את הרווחים בחשבון ומוצא להם פתרון מספק.
  • איטום גג בטרם התקנת הריצוף: אחת הדרכים הטובות ביותר לאיטום גג מרוצף הינו התקנת אמצעי איטום יעילים מתחת למרצפות. אמצעים אלו, הכוללים בין היתר זפת, יריעות ביטומניות ועוד, מונעים את חדירת המים לגג גם במידה והם חודרים לרווחים שבין הריצוף, וכן עליהם מוסיפים אמצעים האוטמים את הרווחים הללו עד כמה שניתן בכדי לשפר את האיטום כולו.
  • איטום גג לאחר התקנת הריצוף: לאחר התקנת הריצוף, אנשים אינם מעוניינים בהסרתו לשם איטום הגג, ולכן יש למצוא פתרון איטום יעיל אשר ניתן לביצוע על הריצוף הקיים. השיטה הנפוצה ביותר כיום הינה איטום הרווחים בין המרצפות תוך שימוש בחומרים אפוקסיים מסוגים שונים אשר מונעים את חדירת המים ברווחים בצורה יעילה למדי לאורך זמן, אולם איטום זה נחשב לפחות יסודי.

חשוב לדאוג לאיטום גגות מרוצפים בצורה אשר מותאמת לסוג הגג

גג מרוצף אינו כמו כל גג אחר, ויש בו נקודות תורפה רבות יותר של האיטום, ולכן חשוב לדאוג לאיטומו בצורה המותאמת לסוג הגג ולבעיות שעלולות להתפתח בו בכדי לוודא איטום יעיל ויסודי שלו ולמנוע חדירת מים ממנו אל הבית.