עיצוב הבית באמצעות חיפויי קיר

9 בApril 2017

חיפוי קיר דקורטיבי הוא פתרון מצוין לעיצוב הבית. החיפוי בחומרי גלם מגוונים מחליף את השיטה המסורתית של צביעת קירות. בעזרת החיפוי ניתן לשפר את המראה הפנימי של הבית, את עיצוב החוץ ואת עיצוב הפנים של משרדים או מוסדות ואולמות תצוגה. עם זאת, יש כמה דברים שכדאי לדעת לפני שמבצעים את החיפוי בפועל:

א. בחירת חומרי גלם נכונים – יש הרבה סוגים של חומרים בהם ניתן להשתמש על מנת לעצב את הבית באמצעות חיפוי קיר. אפשרות אחת היא למשל לבצע חיפוי עץ לקיר וכך להשיג מראה עדין וכפרי, או להעדיף חיפוי באבנים קטנות או במראה מחוספס ואורבני. הבחירה בחומרי גלם מסוימים היא פונקציה של תקציב וטעם אישי. התקציב קובע איזה חומרים יהיו רלוונטיים והטעם האישי משפיע על המראה.

ב. חיפוי משמר לקירות חוץ – מלבד חיפוי בקירות הפנימיים של הבית אשר מתבצע עם חומרי גלם ללא שכבת הגנה, קיימת אפשרות לבצע חיפוי משמר לקירות חוץ. זה חיפוי שמטרתו היא אסתטית ופונקציונאלית כאחד. את המטרה האסתטית משיגים באמצעות שימוש בחומרים יפים בעוד את המטרה הפונקציונאלית משיגים עם שכבת הגנה מפני קורוזיה, סדקים ולכלוך.

ג. עובי החיפוי – כדאי להשקיע מחשבה בבחירת העובי הנכון של חיפוי עץ לקיר פנימי או חיצוני. בדרך כלל נהוג שהחיפוי על קירות הפנים יהיה עבה יותר מאשר החיפוי על קירות החוץ, אך אפשר להשתמש בזכוכית עבה במידה ורוצים לבצע את החיפוי על קירות גדולים במיוחד.

טיפים לעיצוב מוצלח של הבית

מומלץ להגיע לאולמות התצוגה כדי לשאוב השראה מסוגים שונים של חיפוי קירות. אפשר למשל לבחור בין חיפוי במראה טבעי של עץ, אבני חול, לבנים, בריקים או חרסינות ולבצע חיפוי רק בקירות של הסלון עם לוחות מודפסים. הסיבה לשימוש בחומרי גלם שונים עבור חדרים שונים בבית היא על מנת ליצור מראה מיוחד. בנוסף, יש חומרים שמעניקים מראה מבריק על בסיס שימוש בחיפויים תואמים ובדרגות שונות של אטימות.

בשורה התחתונה, הקיר הוא אחד האלמנטים החשובים ביותר בכל מבנה וחלל פנים או חוץ. עד לפני מספר שנים התרגלנו לאפשרות שלפיה ניתן לעצב את הקירות עם שימוש בצבעים בלבד, אך כיום קיימים פתרונות נוספים. כדאי בעיקר לשים לב ליתרונות של חיפוי קירות ולבחור היטב את חומרי הגלם שמתאימים עבור המשימה.