מה היתרונות של מכונת פסטה?

3 בNovember 2016

למה חשוב להשתמש במכונת פסטה במטבח?

טיפ מהיר – חוסכת המון זמן!

אם נעשה סקר בקרב הישראלים ובכלל בקרב אנשים בעולם, סביר להניח שפסטה תיבחר למנה האהובה ביותר על מרבית הישראלים. האוכל האיטלקי שיכול להגיע עם מגוון רחב של רטבים, ירקות ותבלינים, כבש זה מכבר את המטבחים בכל רחבי העולם וכמעט אין מקום בו לא ניתן למצוא מסעדה איטלקית או אפילו מסעדה מקומית שמגישה פסטה מסוג מסוים.

סביר להניח שבכל רגע נתון, יש למרבית האנשים בבית מספר שקיות של פסטה במזווה, ובכל עת שהם רוצים, הם יכולים להכניס את התכולה שלה אל סיר רותח עם מלח ושמן ולהכין להם ולבני ביתם את המנה האהובה עליהם.

אך למה להסתפק בשקית פסטה קנויה אם אפשר להכין פסטה ביתית טרייה באמצעות מכונת פסטה? תוכניות הבישול השונות הרי לימדנו אותנו שזה לא כל כך מסובך לבשל ולהכין אוכל בעצמנו, תוכניות הבישול גם לימדו אותנו שעדיף לאכול מנות טריות שאנחנו מכינים בעצמנו על פני אוכל קנוי, אפילו כשמדובר באוכל שאנחנו כביכול מבשלים אותו, כי הוא מגיע לא מבושל ואנחנו מכניסים אותו לסיר ודואגים להפוך אותו לכזה.

מה זו מכונת פסטה וכיצד היא עובדת?

כל מסעדה איטלקית שמכבדת את עצמה מחזיקה מכונת פסטה אחת לפחות, אם לא יותר, שכן היא אמורה לספק כמויות גדולות של מנות, להבדיל מאיתנו שיכולים להסתפק במספר מנות בודדות. הרעיון של מכונת פסטה היא מאוד פשוטה, מדובר במכונה אליה אנחנו מכניסים את בצק הפסטה אותו אנחנו קונים בחנות, המכונה הופכת את הבצק לחתיכות מסוגים שונים, למשל ספגטי, פטוצי’ני, רביולי ועוד. למכונה יש אפשרות לחתוך ולסדר את הבצק בצורות ובגדלים שונים וזהים, כך שהן יתאימו בדיוק לסוג המנה שאנחנו מבקשים להכין.

המכונה פועלת בצורה ידנית אך מאוד פשוטה, מכניסים את הבצק בצד אחד, מסובבים את הידית ובצד השני של המכונה, היכן שנמצאים הסכינים שלה, הבצק נחתך ויוצא בצורה בה ביקשנו לחתוך אותו.

מכאן והלאה הפעולה היא דומה לבישול פסטה קנויה, אנחנו מכניסים את הבצק לסיר רותח עם מלח ושמן, על המחבת אנחנו מכינים את הרוטב, וכך תוך זמן קצר יש לנו ארוחה.

מדוע משתלם לרכוש מכונת פסטה?

משתי סיבות פשוטות, לאורך זמן הרבה יותר זול לקנות בצק ספטה יותר זולה מאשר לקנות שקיות פסטה קנויות, וכן הרבה יותר טעים לאכול בצק פסטה טרי ואמיתי מאשר פסטה קנויה, בוודאי כשאנחנו יכולים לבחור את סוג הבצק ומאיזו חיטה הוא עשוי.