עיצוב הבית והפיכתו לחלל נעים

22 בDecember 2014
עיצוב הבית והפיכתו לחלל נעים

אין ספק שאנו מבלים חלק ניכר מחיינו בביתנו. משום כך, על הבית שלנו להיות נעים ונוח עבורנו ולהציע לנו אפשרות להירגע ולהרגיש בנוח בכל אחד מן החדרים. כדי לוודא כי הבית יתאים לגרים בו, ניתן לעצב אותו בהתאם לצרכים של דייריו. בין אם מדובר בצרכים פרקטיים או פשוט ברצון להשיג אווירה מסוימת בבית, עיצוב בו תושקע מחשבה ותכנון מוקדם, יכול להוביל לארמון של ממש עבור דיירי הבית.

איך מתחילים בעיצוב הבית?

כיום יותר ויותר אנשים פונים אל עזרה מקצועית כאשר הם מעוניינים לעצב את ביתם. אדריכלית פנים בעלת ניסיון בעיצוב בתים יכולה לסייע בקבלת מבחר אפשרויות לעיצוב הבית וכן להוסיף רעיונות שאולי לא חשבתם עליהם ויוכלו לסייע לקבלת התוצאה המבוקשת בביתכם. דלית לילינטל מעצבת פנים המנוסה במגוון עבודות שיפוץ ועיצוב בתים, מציינת כי במסגרת עבודתה ביכולתה לבצע שינויים מגוונים בעת עיצוב דירה, החל משינוי קטן ועד למהפך גדול ומהותי בבית. כאשר ניגשים אל עיצוב הבית חשוב לדעת מה מעוניינים לבצע, אך גם לבוא עם ראש פתוח ולהקשיב לרעיונות נוספים של איש מקצוע שיוכל לשפר את מראה ביתכם.

בין אם מבצעים עיצוב בתים פרטיים או מעצבים דירה קטנה כך ששטחה ינוצל כהלכה, חשוב להקדיש מחשבה לכל חדר כך שהפרטים השונים בו יתחברו. צבע הקירות צריך להשתלב עם הריהוט, התאורה בחדר צריכה להתאים לשטיחים וכן הלאה. מחשבה על כל הפרטים השונים בעת עיצוב הדירה יכולה לסייע לקבלת חדר שהינו פרקטי וכן מעוצב כך שמעניק אווירה נעימה ומרגיעה ליושבי הבית. מכיוון שלא כולנו ניחנו ביכולת לדמיין את שילובם של כל הפרטים יחד, מעצבת פנים בעלת ניסיון ומיומנות יכולה לסייע לנו בראיית התמונה כולה.

עלויות עיצוב הדירה

מכיוון שכיום אפשרויות העיצוב הינן מרובות, קיימת למעשה אפשרות לשנות את מראה הבית בתקציבים שונים. חשוב לדעת איזה תקציב עומד לרשות השיפוץ ובהתאם לו להחליט כיצד לעצב את ביתכם מחדש. בנוסף, כדאי להיעזר במידע הרב שמציעה רשת האינטרנט ולקבל רעיונות שונים שתוכלו ליישם גם בביתכם במסגרת שיפוץ הדירה ועיצובה מחדש. מחקר מקדים והכנה מתאימה יוכלו לסייע להגיע אל השיפוץ עם יעד ברור ולהיות ממוקדים באשר לתהליך.

אם החלטתם להיעזר בשירותיה של מעצבת פנים במרכז הארץ או באיזור אחר, כדאי לכם להיות פתוחים עימה ולהציג בפניה את מטרות השיפוץ, התקציב העומד בפניכם והפרטים החשובים לכם בחדרים מסוימים. עבודה בשיתוף פעולה עם המעצבת וקיום דיאלוג פתוח וכנה, יכולה לסייע לכם להפוך את ביתכם לארמון מרשים יותר מכפי שהעליתם על דמיונכם.

תכנון מקדים הכולל מחקר על אפשרויות העיצוב והשיפוץ השונות ופנייה אל אנשי מקצוע מתאימים, יוכלו להעניק לכם בית כה נעים, שלא תרצו לצאת ממנו לעולם.