סורגים ועיצוב

22 בMay 2014
סורגים ועיצוב

תחושת הביטחון שלנו בבית חשובה לנו ביותר, ולכן נרצה לשמור על ביתנו ואף להגן על עצמנו ועל ילדינו מפני נפילה מגובה רב.
אנו נוקטים במספר דרכים כדי לשמר את תחושת ביטחון הזאת ולהרתיע גנבים.
אחת הדרכים הידועות היא התקנת סורגים על כל חלונות הבית, בכדי למנוע מאורחים לא קרואים לפרוץ אל ביתנו בהיעדרנו.

זאת ועוד – אם ברצוננו למגן כראוי את החלונות בבית, ניתן לעשות זאת תוך כדי חשיבה גם על האסתטיקה של ולהזמין סורגים מעוצבים לבית. ישנם סורגים רבים המיוצרים לפי בחירה ועיצוב בהזמנה, סורגים המופעלים באמצעות מערכת חשמלית מתקדמת, ואף סורגים מתקפלים שעלותם יקרה קצת יותר, אך הם נוחים לתפעול ומספקים ערך מוסף שאין לאחרים.

קיימים הבדלים עיקריים בעובי הברזל, והבדלים אלה משפיעים באורח ישיר על חופש הפעולה האפשרי בנוגע לעיצוב הסורגים; ככל שהברזל עבה יותר, כך קשה יותר לעצב אותו כפי רצוננו ולהתאים אותו לסגנון של שאר הבית. ברזל עבה פחות מקנה לנו חופש פעולה מבחינת עיצוב סגנון הסורגים.

בשוק קיימים סוגים שונים של סורגים מעוצבים לבית, החל מסורגי הזזה, דרך סורגים הניתנים לפתיחה ולנעילה וכלה בסורגים שטוחים בסגנון עתיק.
כמו כן, ישנה אפשרות צביעה של הסורגים בצבעים עמידים לחום רב ולחלודה, בשלל צבעים, בהתאמה למראה ולסגנון הבית מבחוץ ומבפנים.

סורגים מעוצבים לבית מוצעים במספר סגנונות: עלים, פרחים, סגנון ישר וסגנון בהאי, קשתות ועוד.
החומר החזק המומלץ הוא פלדת אל-חלד או ברזל מגולוון – מדובר בחומרים עמידים מאוד וחזקים לאורך זמן רב, שיבטיחו שקט נפשי ובטיחות לטווח ארוך .
סורגים יכולים גם לשמש נדבך / בסיס לפריטי עיצוב אחרים, כגון עציצי נוי, פסלי שמש קטנים ואף לשמש כמתלה לכביסה במקרים מסוימים, למרות שהדבר אינו מומלץ, מסיבות מובנות.

לעניין הביטוח, מה דינה של דירה מסורגת במקרה של פריצה?

על פי רוב, פוליסת ביטוח דירה מכסה גניבה רק במקרה בו כל החלונות בדירה היו מסורגים בעת הפריצה. אם לפחות חלון אחד לא היה מסורג, אין לביטוח תוקף ולא ניתן לתבוע את חברת הביטוח בגין גניבה.

לסיכום, למרות שלא מעט אנשים מסתייגים מבתים מסורגים עקב קונוטאציות שליליות כגון “כלא” ו”הסתגרות בבית” – הרי שהבטיחות קודמת לכל. אל תתפשרו בנושא זה. לא כדאי לעשות חשבון כשמדובר בביטחונכם וביטחון בני הבית האחרים. טלפנו והתייעצו לגבי בחירת סורגים שיענו על צרכיכם ויתאימו ככל האפשר לתקציב שלכם.