משפצים את הבית: החלפת משקוף ישן והתקנת דלת מעוצבת

14 בJanuary 2015
משפצים את הבית: החלפת משקוף ישן והתקנת דלת מעוצבת

שיפוץ הבית מצריך הערכות מיוחדת וגם טיפול בלא מעט אלמנטים שונים בבית. אחד מהם הן הדלתות, בין אם זו דלת הכניסה הראשית או דלתות הפנים שבבית. רבים בוחרים להתקין דלתות חדשות בבית, התקנה שמתחילה בהחלפתו של המשקוף הישן במשקוף חדש ושילובה של דלת מעוצבת ומסוגננת. אם בעבר הוצעו לנו משקופים פשוטים יחסית וגם לא כל כך עמידים, הרי שכיום חל מהפך ואפשר למצוא משקופים מצוינים באיכות גבוהה, בדומה לאיכותן של דלתות הבית המעוצבות.

שילוב נכון בין משקוף לדלת מעוצבת

ישנם סוגים שונים של משקופים לדלת. בעבר נהוג היה לבחור באפשרות של משקופים העשויים מעץ, שעליהם הותקנה דלת מעץ גם כן. במקרים בהם מתבצע שיפוץ, זוהי הזדמנות לבחור באפשרות קצת אחרת, במקום המשקוף הישן הקיים בבית. אפשר לעקור את המשקוף הישן ובמקומו להתקין משקוף איכותי וטוב יותר, העשוי מפלדה למשל במקום מעץ. אפשר כמובן גם להתקין ישירות על המשקוף הישן כמעין הלבשה מיוחדת של משקוף מיוחד, המחליף את המשקוף הקיים וחוסך גם לא מעט כסף. אולם, מה קורה במידה והמשקוף הישן רקוב ומתקלף? במקרים כאלה מוטב שלא לחסוך בהוצאות ולהתקין משקוף חדש לגמרי. משקוף, העשוי מפלדה, הוא משקוף עמיד מאד, איכותי וגם מסוגנן. הוא מורכב ישירות על הקיר והוא הופך לחלק בלתי נפרד ממנו. המחיר שלו, ובהשוואה למשקוף ההלבשה, הוא גבוה יותר, אולם במקרה זה מדובר בהוצאה כספית משתלמת וכדאית, ובעיקר לטווח הרחוק.

כשמשפצים את הבית ומחליפים את המשקוף, זה הזמן גם לבחור בדלת מעוצבת ואיכותית מזו שהיתה קודם לכן, דלת שתורמת לא מעט למראה הבית כולו וגם יוצרת תחושה נעימה ונינוחה יותר. הדלתות המעוצבות של היום, המותקנות ישירות על המשקופים, הן דלתות עמידות הרבה יותר וכן כאלו המוצעות בהתאמה מלאה לכל צורך. דלת מעוצבת יכולה להיות דלת בסגנון מודרני מאד ובגוונים בהירים, כמו שמנת, לבן או אפרפר, היא יכולה להיות בסגנון כפרי ובגוונים חמים וטבעיים יותר או בסגנון קלאסי, המוכר לנו מהעבר. החלפת המשקוף הישן ובחירת דלת מעוצבת בעת תהליך השיפוץ יכולים “להקפיץ” את מראה הבית וגם להציע רמת בטיחות גבוהה יותר. דלתות מעוצבות כוללות אמצעי מיגון משוכללים וטכנולוגיה מתקדמת מאד וזאת לצד חומרים מיוחדים, המשולבים בהן, שמציעים בידוד מצוין.

כיצד עושים זאת נכון

החלפה של משקוף ישן והתקנת דלת חדשה אינם עניין של מה בכך. חשוב לפנות אל מומחים בתחום ולהיעזר בבעלי מקצוע מתאימים. לפני שמחליפים את המשקוף, מומלץ לבדוק את סוגי הדלתות המוצעים כיום וכן גם את המשקופים השונים. שיפוץ הבית הוא הזדמנות לבחור באלמנטים איכותיים, חזקים וגם עמידים. כמובן כל זאת בהתאם לתקציב הקיים וגם לצורך. כדאי לבחון סגנונות עיצוב שונים וגם לבדוק עד כמה הם מתאימים לסגנון העיצובי הקיים בבית. חשוב שהדלת שבוחרים תשתלב באופן הרמוני עם האלמנטים האחרים בבית, בין אם זו דלת כניסה או דלת פנים לאחד מחדרי הבית.