כיצד נרכוש כלי עבודה חשמליים?

16 בApril 2015
כיצד נרכוש כלי עבודה חשמליים?

כולנו זקוקים לכלי עבודה על מנת לבצע משימות פשוטות בביתנו מבלי שנרגיש שאנו תלויים בחסדם של אנשי מקצוע. רבים מתלבטים ושואלים את עצמם אילו כלי עבודה מומלץ לרכוש. בשוק יש מבחר בלתי רגיל של כלי עבודה מסוגים שונים: פטישים, מברגים, מקדחות ועוד. ככל שהטכנולוגיה מסביבנו מתפתחת, כך נוצרים יותר ויותר כלים חשמליים קלים לתפעול וידידותיים למשתמש. כלי העבודה החשמליים מאפשרים לנו לבצע עבודות רבות בבית, כמו למשל: תליית תמונות, הברגת ריהוט, שחרור ברגים קיימים ועוד.

כלי עבודה חשמליים – סקירה קצרה

במידה והנכם מתכוונים לרכוש או להשכיר כלי עבודה חשמליים מקצועיים, הכרת מאפייני הכלים השונים יסייעו לכם בבחירה מושכלת:

  • מקדחה חשמלית – מקדחה חשמלית היא אחד מכלי העבודה הנפוצים ביותר. עבודת הקדיחה דורשת מאיש המקצוע מאמץ רב, כיוון שלעיתים יש צורך בקידוח בחומרים קשים כגון בטון. כדי להצליח במשימה, יש לבחור במקדחה חשמלית איכותית המחוברת לכבל. עוצמת הקדיחה של מקדחה כזו היא גבוהה במיוחד ואין צורך להפעיל מאמץ פיזי כדי לחדור למשטח.
  • מברגה חשמלית – מברגה חשמלית היא כלי המשמש להברגה ושחרור ברגים. ישנם שני סוגי מברגות: יש מברגה סטנדרטית המכונה “מברגון”, ומברגה משוכללת יותר המעוצבת כאקדח. המברגות נבדלות זו מזו בעוצמתן וביכולת שלהן להבריג חומרים קשים. אי לכך, לפני קניית מברגה, יש לשקול את אופי העבודה והצורך שלכם ממנה.
  • מלטשת חשמלית – מלטשת חשמלית הינה כלי רב עוצמה המשמש להשחזת משטחים, כגון: עץ, מתכת, משטחי צבע ועוד. בשימוש במלטשת החשמלית, אין צורך להפעיל מאמץ. כל שעליכם לעשות הוא לעבור עם המכשיר בתנועות סיבוביות על האזור אותו מעוניינים ללטש.
  • פטישונים – הפטישון הינו כלי קטן דמוי מקדחה. תפקידו של הפטישון הינו לדפוק על גבי בטון בתנועות מהירות וקצובות, על מנת להקל את שבירתו או את הקידוח בו.

היכן רוכשים כלי עבודה?

לאחר שעמדנו על מאפייני הכלים השונים, רצוי להשתדל לרכשם ממקום אמין. מומלץ לרכוש כלי עבודה חשמליים ממקום בעל ניסיון ומוניטין, שיספק לנו מוצרים תקינים בעלי תו תקן. למרות שכלי העבודה החשמליים יכולים לסייע מאוד בכל מה שקשור לעבודות שיפוץ בבית, כדאי לשים לב שהשימוש בהם לא יהווה סכנה לכם או לסובבים אתכם. רצוי לברר אצל מכרים וידידים שרכשו כלי עבודה חשמליים בעבר, ולשאול היכן רכשו את כלי העבודה שלהם והאם היו מרוצים מהמוצרים ומטיב השירות.