כיצד בוחרים ברזים איכותיים

10 בDecember 2014
כיצד בוחרים ברזים איכותיים

מהם סוגי הברזים הקיימים היום בשוק

אביזרים בבית שהם גם שימושיים וחשובים, ושתמיד אנחנו סומכים על התקינות והזמינות שלהם, הם ברזי הבית. אנחנו מצפים שברזים יעבדו ללא תקלות, ואם אפשר, במשך שנים ארוכות. אך כמו כל אביזר אחר, גם ברזים עלולים להתקלקל במהלך השנים. לכן, כאשר אנחנו צריכים לרכוש ברז חדש למטבח, לאמבטיה או לחדר שירות, חשוב לדעת אילו סוגי ברזים עומדים לרשותנו. סוגי הברזים הקיימים היום בשוק הם: ברזי אלומיניום, ברזי פליז, בגימור בגוון כרום ניקל, בגימור נירוסטה, ניקל ונחושת וכו’.

לאילו נושאים כדאי להתייחס כשרוכשים ברז חדש

כמו כל נושא אחר, גם כשמדובר ברכישת ברז חדש לבית, הנושא המרכזי העומד על הפרק, מעבר לאיכות המוצר, הוא מחירו. כשמדובר ברכישת ברז חדש, רוב הציבור מוכן להשקיע ברכישת ברז יקר יותר, שיחזיק יותר שנים וגם שהביצועים שלו יהיו מוצלחים יותר מברזים זולים יותר. גם בעת רכישת ברז חובה להכין מראש קריטריונים חשובים שיעזרו לכם לעשות את הבחירה הנכונה. למשל, לאיזה שימוש נועד הברז, כמה אתם מוכנים להשקיע בו, האם אתם רוצים ברזים נשלפים או קבועים, האם הברז נועד לבית שלכם או שכור?

מה חשוב לדעת על ברז לאמבטיה

למעשה כאשר אנחנו צריכים להתקין ברזים באמבטיה, עלינו להתקין שני סוגי ברזים שונים. ברז אחד לכיור וברז אחד למקלחת. הברז המתאים להתקנה במקלחת, הינו ברז אינטרפוץ. קיימים שני סוגים של ברז אינטרפוץ, שלש דרך וארבע דרץ. קיימים שני ברזים שמומלצים להתקנה באמבטיה, ברז קיר שיוצא מהקיר וברז אינטרפוץ מסוג ארבע דרך. מומלץ להתייעץ עם אינסטלטור לפני שאתם מחליטים איזה ברז להתקין באמבטיה.

אילו ברזים מומלץ להתקין במטבח

ישנם שני סוגי ברזים המומלצים להתקנה במטבח. ברז פרח וברז קיר. ניתן להתקין ברזי פרח מתחת לכיור או על השיש לפי בחירה. ברזי קיר מותקנים בגובה של כ-20 ס”מ מעל חיפוי השיש ומעל הכיור. חשוב להקפיד על שלבי ההתקנה של הברזים ולקבוע את המיקום המדויק שלהם לפני ההתקנה. את בחירת הכיורים עושים בהתאם לעיצוב המטבח ולתקציב העומד לרשותכם.