הנטייה לשימוש בבניה קלה

19 בAugust 2015
הנטייה לשימוש בבניה קלה

 

ניתן לשים לב למגמה לפיה בתקופה האחרונה יותר ויותר ארגונים וחברות בעולם הבניה בוחרים לעשות שימוש דווקא בבנייה קלה ולא בבנייה המסורתית. הסיבות להעדפה הגוברת של אנשי מקצוע את הבנייה הקלה על פני המסורתית הינן רבות ומגוונות.

אם גם אתם שייכים לאותה קבוצת אנשים שמעוניינים לפצוח בפרויקט חדש, אך לא יודעים באיזה אופצית בנייה לבחור, אז אנו ממליצים לכם פשוט לבחון את השטח ולראות מה האופציה העדיפה עבורכם ועבור הצרכים שלכם.

מגדל בבנייה קלה, האם זה יתכן?

כך לדוגמה, אם אתם מתכננים להקים פרויקט גדול ושאפתני כמו מגדל רב קומות, אז כנראה שבנייה קלה פחות תתאים לכם. הסיבה לכך היא שבבנייה קלה המבנה נבנה בעצם בתוך מפעל סגור, כאשר המבנה נמסר ללקוחותיו כאשר הוא מוכן כולו. אז כפי שאתם וודאי מסוגלים לתאר שלא ניתן לייצר כיום מגדל שלם רב קומות בבתחומי מפעל בלבד.

אז איזה שימוש יש בעצם לבנייה קלה?

 

בניה קלה בדרך כלל משמשת בדרך כלל לצורך בנייה של מבנים בסדרי גודל קטנים ובינוניים. לצד זאת, ניתן לשים לב לכך שאנשים רבים בוחרים לבנות מקלטים כמו ממ״דים בעזרת שיטת הבנייה הקלה. הסיבה לכך היא שמדובר במבנה קטן יחסית אשר צריך להבנות בבקרה מיטבית.

אז מדוע בעצם כך כך הרבה אנשים בוחרים בבנייה הקלה?

 

כפי שאמרנו בפסקה הראשונה של המאמר, ישנן לא מעט סיבות לכך שהבנייה הקלה מועדפת בעצם על פני האחת המסורתית.

בין שלל הסיבות שניתן למנות, יש את העלויות המינימאליות בהשוואה לבניות מסוג אחר, רמת הניקיון הגבוהה והבקרה הגבוהה על הבנייה.

הבקרה הגבוהה שכרוכה בבנייה הקלה היא בשל העובדה שכל המבנה נבנה בתוך מתחם קטן וסגור, קרי מפעל. הרי בסופו של דבר כאשר בוחרים בבנייה כזו או אחרת, אנו מצפים ממנה להיות מבוקרת ככל שניתן, כך שלא יהיו פאשלות כאלו ואחרות שבהם המבנה לא נבנה כפי שציפינו בסופו של דבר.

רמת הניקיון ששומרים עליה בעת הליך הבנייה היא בעלת חשיבות גבוהה למדי. כך לדוגמה, כאשר בונים מבנה כזה או אחר באופן נקי ואסתטי, וללא חלקיקי אבק שעפים לכל עבר, זה עשוי להשפיע באופן חיובי על האופן שבו העובדים יתפקדו בעת הבניה של המבנה עצמו. ניתן לומר שזה מאוד דומה לבישול של מאכלים במטבח. כשהכל נקי, הרבה יותר קל לעבוד.

דבר נוסף שחשוב מאוד לאנשים, הוא שלרוב בנייה קלה תהיה הרבה יותר זולה מהבנייה הרגילה. הסיבה העיקרית לכך היא בגלל שהכל נעשה באופן מסודר, בתוך מתחם סגור, הבקרה העודפת עוזרים לוודא שכל פרט ופרט בבנייה נעשה בדיוק כפי שאנו מצפים ממנה להיות.