דלתות חכמות – טרדנים בעיצוב

7 בMay 2014
דלתות חכמות – טרדנים בעיצוב

בשנים האחרונות אנו עדים להתפתחויות משמעויות בעולם העיצוב, ולא בכדי. משעידן המודרניזם יוצא ומותיר אחריו את עקבותיו, צביון המשך לעידן הפוסט מודרניזם המביא עימו אין ספור סוגים חדשים ומעניינים, עיצובים ייחודיים שלא היה אפשר אפילו לדמיין עשור קודם לכן – תולדה של פתיחות מחשבתית ושובע מעיצובים סטנדרטיים ומקובעים. העידן הפוסט מודרניסטי הוא עידן שהכל מותר בו והכל נכון בו. למעשה, בעידן הפוסט מודרניסטי אף אחד לא יאמר לכם איך לעצב את הבית שלכם, מה לשלב בו ומה לא ואיך אתם רוצים לסגנן אותו. כמו כן, עושר הסגנונות הביא לפיתוח פטנטים חדשים בדלתות הבית

פטנטים בעיצוב דלתות הבית

דלתות נעלמות: בהשפעת הסגנון המינימליסטי, המבקש להמעיט בחפצים ורהיטים אנו עדים למגוון עצום של דלתות פנים וחוץ, דלתות ארונות ואפילו דלתות לארונות מטבח הנבלעות אל תוך הקיר. משמע הדבר, שלבד סדק קל לא ניתן לראות את הדלת והיא משתלבת באופן מושלם ברקע.

דלתות כחדר אחסון: עיצובים חדשניים בעולם העיצוב מביאים עמם שילובים מפתיעים בין אסתטיקה לפונקציונאליות. כך נוכל למצוא דלתות שהרווח בינן לבין הקיר משמש לתליית קולבים, או דלתות שמשקופיהן משמשים לאחסון של קלסרים או כל חפץ אחר שישרת אתכם. הדלתות מתוכננות על ידי אדריכלים ובנויות כך שחללי האחסון בבית יהיו בלתי נראים מחד אך יעילים ביותר מאידך.

דלתות בהתאמה אישית: בשל היות השוק רווי סגנונות מקובעים ותודות לפתיחות המחשבתית ההולכת ומתפשטת אנחנו יכולים למצוא כיום לא מעט דלתות כבדות או מינימליסטיות, מסורתיות או חכמות, ממתכות קלות או בשילוב של זכוכית – המעוצבות בדיוק לפי צרכיו של הלקוח ומעניקות לו את המענה הדרוש לצרכיו השונים. בדלתות אלו ניתן לשלב מערכת זיהוי קולי, לדוגמה, או מערכות נעילה חכמות הנועלות את הדלת יחד עם כל הדלתות האחרות באותה הקומה.

חלק עיקרי בפוסט מודרנה הוא הכאן והעכשיו והיעדר האמת האבסולוטית. בעולם העיצוב, גישה זו באה לידי ביטוי באקלקטיות עיצובית, בה ניתן למצוא דלתות קלאסיות וכבדות בסגנון עיצובי של המאה ה-18 תוך שילוב בחלונות רטרו עשויים עץ וצבועים צבעי פסטל. החופש כבר כאן, רק צריך לפתוח את הדלת.

מחפשים דלתות? קטלוג הדלתות של לידור ממתין לכם.