כיצד לעצב חדר ילדים מוצלח

18 בFebruary 2015
כיצד לעצב חדר ילדים מוצלח

במידה ואנחנו מעוניינים ליצור חדר ילדים שילדינו יאהבו ויסב להם הרגשה טובה והם גם יוכלו לבלות וליצור, עלינו לשים דגש על הפרטים הקטנים כמו הגדולים. בעת עיצוב חדר הילדים עלינו לשים לב ולבחור בסט צבעים מסוים בכדי לא ליצור עומס יתר על המידה וכדי שילדינו יחושו בנוח בחדר.

פיתוח העצמאות של הילד באמצעות עיצוב החדר

אנחנו מעוניינים שלידינו יעסיקו את עצמם וימציאו עולם משל עצמם בחדר שלהם. עליהם לאהוב להיות בחדר ולהצליח לפתח תחביבים ולהרגיש בנוח. כיצד ניתן ליישם את זה? חדר הילדים שלנו יקלע לטעמם של הילדים שלכם ולא לטעם הספציפי שלכם. אם לדוגמא אתם הורים לתאומים בן ובת לא תוכלו לצבוע את קירות החדר בצבעים של בן או של בת מאחר וזה יגרור ויכוחים וכל צד ירגיש שהוא נזנח. אם כן עלינו לברר איתם ולהראות להם מגוון צבעים ודוגמאות בכדי שיגיעו להסכמה על סט צבעים. סט הצבעים צריך להיות שמח אך לא צעקני. אנחנו מעוניינים שחדר הילדים ירגיע את ילדינו ולא יצור אווירה מתוחה. ניתן לעשות הפרדה בין הפינה של הבן לפינה של הבת. צבעים שונים לכל אחת, באופן שידגיש את הייחודיות שלהם ויפתח עצמאות מרבית.

פיתוח האחריות של הילד באמצעות עיצוב החדר

כיצד ניתן לפתח אחריות בגיל צעיר אצל ילדינו באמצעות עיצוב חדרי השינה שלהם? בעת עיצוב החדר אנחנו מעוניינים לקבוע את תחום האחריות של כל ילד וילד. אם נחזור לתאומים החמודים שלנו נקבע שלכל אחת פינה משלה (או שלו) ונקבע את ‘גבולות הגזרה’ של כל אחת ואחד. כאשר כל אחד אחראי לסדר בחלק שלו. עיצוב חדר ילדים אידיאלי מפתח את תחושת הסדר והניקיון שלהם, מה שעשוי גם להשפיע על המצב רוח של הילד וגם יפתח הרגלים נכונים בעתיד. אם כן חדר הילדים שלנו מחולק לפינות, כאשר לכל ילד פינה מוגדרת משלו. באופן הזה הילדים שלנו מרגישים מוערכים כאשר הם האחראיים הבלבדיים לחפצים שלהם. זה תורם להערכה העצמית שלהם.

אחרי שחילקנו לפינות כדאי שנקבע מקומות מוגדרים לאחסון בכדי לפתח הרגלים נכונים ולחסוך ויכוחים מיותרים. פינות אחסון אלגנטיות ומתקדמות הינן הדרך הנכונה לעשות את זה. אם בצורת מדפים ו\או ארגזים מעוצבים – כך ידע הילד היכן אמור להיות ממוקם כל חפץ וכך גם תישה הפרדה הולמת בין התחביבים ללימודים.