בחירה נכונה של תאורה לחדר הילדים

15 בJanuary 2017

תאורה מעצבת את פני החדר

ילדים בכל גיל זקוקים לתאורה נאותה לחדר. לכמות האור בחדר ישנה חשיבות משמעותית בגדילה ובהתפתחות של הילד, וכמות מעטה מדי של אור יכולה לגרום לבעיות בראייה, ואף להתפתחות רגשות עצב בקרב הילד. לכן, חשוב להתאים את המנורות ואת חוזקן עבור חדריהם של הילדים בבית, ולבצע התאמה גם על סמך גילאי הילדים והצרכים השונים שלהם.

בחירת תאורה על פי גיל הילד

  • תינוקות ופעוטות – מנורות בחדרי תינוקות ופעוטות נועדו בעיקר לשימוש ההורים. אמנם הילדים מבחינים בין אור לחושך, אבל הם עדיין לא קוראים או כותבים ולכן צריך להיות אור בכמות מספקת, אבל בכמות אשר תאפשר להורים להחליף חיתולים, להלביש את התינוק, ולבצע פעולות פשוטות בחדר. מומלץ להשתמש באור חם ורך בכדי להשרות תחושת חמימות ונעימות.
  • ילדים קטנים – כאשר בוחרים תאורה מתאימה לחדריהם של ילדים קטנים יש לבחור במנורות מעוצבות לילדים אשר נותנות אור מספיק חזק בכדי לאפשר לילדים לשחק במהלך היום. המנורות המעוצבות יכניסו לחדר הילדים אלמנט עיצובי נוסף אשר ישרה אווירה נעימה וילדותית.
  • ילדים גדולים ובני נוער – חדרים של ילדים בגיל בית ספר ובני נוער צריכים להיות מותאמים ללימודים. לכן, כאשר בוחרים תאורה מתאימה לחדר של ילדים גדולים, חשוב שהמנורות יפיצו אור חזק כדי לאפשר קריאה וכתיבה בלי מאמץ. כמו כן, מומלץ לשלב מנורה על שולחן הכתיבה ומנורת קריאה ליד המיטה בכדי להעניק לילדים אור חזק שמאפשר קריאה ועבודה מול מחשב בתנאים מוארים ונוחים. חשוב מאוד שלילדים יהיה מספיק אור בחדרים כדי שהם לא ייאלצו לאמץ יותר מדי את העיניים.

בחירת תאורה מתאימה תורמת להתפתחות הילד

גורמים חיצוניים יכולים להשפיע רבות על התפתחות הילד, ואור הוא אחד מהם. לכן, חשוב מאוד לספק לילדים תאורה חזקה וטובה בחדר השינה שלהם אשר תאפשר להם לשחק, ללמוד, לקרוא, או אפילו לצייר, מבלי שיצטרכו לאמץ את העיניים. כמו כן, אור נעים וחזק יקנה תחושה נעימה ובטוחה עבור הילדים, וכך הם ירגישו כי הם גדלים בסביבה חמה ועוטפת.