חמישה דברים שלא ידעתם על בנייה קלה

חמישה דברים שלא ידעתם על בנייה קלה

לאט, בשקט ובלי שנשים לב, מתחוללת בענף הבנייה מהפכה של ממש. שיטת הבנייה הקלה, שהיא שיטת בנייה חדשה וטכנולוגית מחליפה אט אט את שיטת הבנייה ה”רגילה”. הבנייה הקלה זולה יותר, נקייה יותר ומהירה יותר. ריכזנו חמישה דברים שכדאי מאוד לדעת על בנייה קלה:

בנייה קלה יכולה לשמש לכל מטרה

שיטת בנייה זו נמצאת בארץ כארבעים שנים, ושימשה בעיקר לבניית מבנים צבאיים ומחסנים. אולם עם ההתפתחות הטכנולוגית בשיטה זו, בשנים האחרונות ישנה תנופת בנייה של בתים פרטיים רבים שנבנים בבנייה קלה. ניתן להוסיף חדר, לבנות או לסגור מרפסת גם בבתים שנבנו באחת משיטות הבנייה השונות.

היא זולה יותר מבנייה “רגילה”

הודות לחומרי הגלם המוזלים אך איכותיים, והעובדה שאין צורך ביותר מידי בעלי מקצוע ומלאכה, וכך נחסכות הוצאות משמעותיות רבות מאוד, והופכות את שיטת זו לזולה משמעותית יחסית לבנייה “רגילה”.

בנוסף, בבנייה קלה משתמשים בחומר מבודד הנקרא פוליסטירן, השומר על רמת בידוד גבוהה ביותר גם מרעשים חיצוניים וחשוב מכך, מפגעי מזג האוויר, כך שיש להביא בחשבון חיסכון כלכלי משמעותי וארוך טווח על הוצאות מיזוג בקיץ הישראלי החם והארוך. שיטת בידוד זו פותחה במיוחד למגורים בישראל.

בנייה קלה ידידותית לסביבה

בבנייה קלה משתמשים בחומרים שנחשבים לידידותיים לסביבה כמו עץ, פלדה ואלומיניום. בנוסף, הטכנולוגיה בה משתמשים בבנייה קלה מאפשרת לייצר את כל חלקי המבנה במפעל ורק לאחר מכן להביאם לאתר הבנייה, כך שאת מראות ערימות הפסולת שכה מוכרות מאתרי הבנייה השונים, לא תראו כאן.

ניתן לעצב את הבית כרצונכם

בנייה קלה מאפשרת לכם לפנות למעצב פנים או אדריכל, ולעצב את הבית על פי הצרכים האישיים של בני הבית ורצונותיכם. אפשר למשל לקבוע היכן ימוקמו הדלתות ומה יהיה גודל החלונות, היכן ימוקמו החדרים והמטבח. בניגוד לדעה הרווחת, מדובר בשיטת בנייה דינאמית שמתאימה את עצמה אליכם.

מהירות זה שם המשחק

אם בשיטות הבנייה השונות, שנה נחשב זמן סביר עד לסיום עבודות הבנייה, בזכות העובדה שכל חלקי המבנה מיוצרים במפעל, בנייה קלה תאפשר לכם לסיים את העבודות במהירות רבה. מרגע הגעתם של החלקים לאתר, לא יעברו יותר מארבעים ושמונה שעות, והמבנה יעמוד על תילו.