בנייה ירוקה – יש דבר כזה

14 בOctober 2015
בנייה ירוקה – יש דבר כזה

בנייה ירוקה

המודעות בקרב הציבור לשמירה על הסביבה הולכת וגוברת עם השנים, וגם חברות הבנייה אינן נותרות במקום אלא מציעות טכנולוגיות חדשות וחומרי בנייה איכותיים הניתנים למיחזור. בנייה ירוקה נחשבת למתקדמת ואיכותית יותר, ולמעשה זוהי גישה מערכתית חדשה, מקיפה וכוללת לתכנון מבנים איכותיים יותר בדגש על חיסכון באנרגיה, מים, חומרי גלם וזיהום מופחת. כך לדוגמה בשיטות הבנייה הירוקה ניתן דגש רב על חומרי גלם מבודדים לבניית והרכבת הגג, הקירות והרצפה וזאת על מנת לחסוך לדיירים את עלויות הקירור והחימום. כמו כן, בבנייה הירוקה ניתן דגש על ניצול מקסימלי של חלל המבנה ותכנון נכון בהתאמה לתנאי השטח, כיוון השמש כדי להאיר את הבית באור טבעי ולצמצם את עלויות החשמל, תכנון יעיל של החלונות והפתחים כדי לאפשר אוורור טבעי ולהפחית את השימוש במזגנים ושימוש במקורות אנרגיה טבעיים כמו רוח ושמש.

יתרה מכך כל עניין הנדל”ן בשנים האחרונות עולה מדרגה בכל מה שקשור לערך הנכס בין אם זה במרכז הארץ לבין עם זה בעיר הבירה או אף בצפון ובחיפה. גם עם מדובר בבנייה ירוקה נכסים בחיפה הינם יתרון ואיזור המפרץ הכולל משרדים יכול להוות נכס ומקור להשקעה. בנייה ירוקה בשילוב נכסים בחיפה והצפון נותן ייתרון גדול לסביבה היות ובתי זיקוק במשך שנים היו מקור לזיהום ענק בכל איזור מפרץ חיפה והקריות.

יתרונות רבים

בנייה ירוקה מציעה יתרונות רבים בדגש על איכות הסביבה. לכן, בשיטות הבנייה החדשות ניתן דגש על חומרי בנייה הניתנים למיחזור כדי למנוע את הנזק לסביבה וכדי להפחית את ניצול המשאבים המתכלים. התכנון היעיל והנכון יותר של המבנה מאפשר לדיירים חיסכון משמעותי בעלויות התפעול ולפי הסטטיסטיקה ניתן להפחית עד 30% בעלויות צריכת האנרגיה הנדרשת לחימום וקירור הבית. בנוסף, ניתן דגש על עלויות הבנייה עצמה ובמרבית המקרים בעלי הבית משלמים פחות עבור הבנייה בהשוואה לשיטות הבנייה המסורתיות.

מקצועיות וניסיון

כדי להצטרף למהפכת הבנייה הירוקה ועל מנת ליהנות מכל יתרונותיה חשוב לבחור חברת בנייה מקצועית ומנוסה בתחום. לכן, כדאי להכיר את חברת ארט בילדינג, מהחברות המובילות בארץ בתחום הבנייה הירוקה, לרבות בנייה קלה המאפשרת להקים מבנים בעלויות משתלמות וזולות יותר, תוך שימוש בחומרי גלם איכותיים וירוקים, ותוך עבודה נקייה כמעט ללא אבק באתר הבנייה.