איזה סוגים יש לפרגולות ומה היתרונות שלהם?

איזה סוגים יש לפרגולות ומה היתרונות שלהם?

פרגולות הן סככות המשמשות לקירוי והצללה בשטח הבית. את הפרגולות ניתן למצוא באזור המרפסת בבית,בחצר או בגן.הפרגולות יכולות להתמך על עמודים או בצורה תלויה ללא צורך בעמודים כלל. לפרגולה יש חשיבות רבה מבחינה פונקציונאלית,תפקידה לספק הצללה מפני השמש החמה בימי הקיץ וקירוי מפני הגשם והרוח בימי החורף.היא למעשה מספקת עוד מרחב מחוץ לבית בו ניתן לשהות בשעות הפנאי,כך ניתן להינות מהקפה של הבוקר לפני העבודה,מהעיתון של שבת בבוקר,או סתם לשבת בערב ולנוח אחרי יום עבודה ארוך.. היתרון בפרגולה שהיא נמצאת בסביבה פתוחה,והשוהים בה יכולים להינות מאור טבעי ואוויר טוב בכל שעות היום.

 סוגי הפרגולות

ישנם סוגי פרגולות העשויות מחומרים שונים. הפרגולות הנפוצות ביותר הן פרגולות העץ ופרגולות האלומיניום. ישנם גם פרגולות מתכת ופלסטיק אך הביקוש עבורן לא גבוה במיוחד. פרגולות עץ- היו מאז ומתמיד הבחירה הישראלית.הדרך הטובה להתחיל את היום עם קפה זריז לפני היציאה לעבודה או לסיים את היום עם קריאת ספר בערב על ספת הגן מתחת לפרגולה. היתרון בפרגולות עץ – מעניק מראה טבעי לחצר הבית,הודות לפרגולות העץ נוצרת נישה נעימה ושקטה מחוץ לחלל הפנימי של הבית באיזור פתוח שבו ניתן להינות מבריזה טובה ומאור טבעי גם כן. פרגולות העץ משדרות תחושה טבעית כלפי חוץ מאחר והחומר הוא עץ הוא מתמזג בצורה הרמונית עם הגינה ואינו זר למרחב הפרטי בבית,ניתן באמצעות צמחים מטפסים להעניק מראה ירוק ובכדי ליצור תחושה אורגנית יותר ונעימה במראה. ישנם סוגים שונים של פרגולות עץ שההבדל ביניהם הוא בזן העץ ועמידותו לתנאי מזג האוויר השונים: פרגולות מעץ אורן – ניתן לעבוד איתו בקלות רבה,עמידותו גבוהה מה שהופך אותו לפופלארי מאד בבית הישראלי. פרגולות עץ ארז – עמיד מאד מפני ריקבון,מזיקים ואינו סופג לחות.עץ חזק ועמיד לתנאי מזג אוויר קיצוניים.הוא אינו מתעוות בשינוי טמפרטורה ולכן הוא העץ האולטימטיבי למי שרוצה לבנות פרגולת עץ במינימום תחזוקה. פרגולות עץ הן פתרון מושלם עבור מי שרוצה לקבל מראה טבעי יותר בגינה בעלויות נמוכות יחסית.

למידע נוסף בכל הקשור לגבי ציוד לגינה – רק אצל – אפיק רמות – כל מה שגינה צריכה!

 פרגולות אלומיניום

פרגולות אלומיניום- יותר מודרניות ,מספקות פתרון קירוי והצללה לגינה ולמרפסת ובעלות מראה עיצובי עכשווי. פרגולות אלומיניום,פצרון חכם מכמה סיבות: אלומיניום הוא חומר קל וחזק,עמיד לתנאי האקלים הישראלי,לא יקר ובא בשלל צבעים ועיצובים דקורטיבים. פרגולות אלומיניום לא דורשות תיחזוק שוטף,הן מצלות בימי הקיץ החמים ומסננות קרני שמש ביעילות רבה,ומקרות בימי החורף הגשומים נוכח אטימותן הגבוהה למים.קונסטרוקצית הפרגולה עשויה מאלומיניום אל-חלד דבר שמונע ממנו להחליד ולהחליש את יסודות הפרגולה.פרגולות אלומיניום מוסיף אלמנט דקוטיבי לבית,הוא יוצר נישה נעימה לשבת בה בשעות הערב,ותחושה של חמימות נעימה בחלל.